Sıkça Sorulan Sorular

ÜYELİK İLE İLGİLİ BİLGİLER


Üye olmak ücretli midir?
Mağazamıza üye olmak ücretsizdir fakat üyelikler onaylanmadan aktive edilemez.
Sipariş verebilmek, indirim, kampanya ve promosyonlardan haberdar olmak ve sizlere sunmuş olduğumuz avantajlardan faydalanabilmek için hemen üye olabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın.                               

Üye olanlar için telefon bilgisi neden isteniyor?
Bazı siparişlerin gerçek sipariş olmadığı, kullanıcının sadece deneme amaçlı sipariş vermesi gibi durumlarla karşılaşmaktayız. Takdir edersiniz ki bu tür işlemler de, siz değerli müşterilerimize verdiğimiz hizmette performans kaybına yol açmaktadır. Siparişin gerçekten talep edilip edilmediğini anlamak amacıyla, telefonla sipariş veren müşterilerimizden onay almak durumundayız. Bu yüzden de üye olduğunuzda telefon bilginizi veriyor olmanız şartını aramaktayız.
  

Alışveriş Sepeti nedir?
İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz sistemden çıkmanız durumunda veya internet tarayıcınızı kapattığınızda dahi saklanır ve bir sonraki girişinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Aradığım ürüne en kolay nasıl ulaşabilirim?
1) Sitemizin içerisinde mevcut olan site içi arama motorumuzdan, aradığınız ürünün sadece birkaç harfini veya ürün numarasını arama penceresine yazıp 'Ara' tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece aradığınız ürüne hızlı bir şekilde erişmiş olacaksınız.
2) Yada menü'den ilgilendiğiniz ana kategori ve alt kategoriler vasıtası ile aramış olduğunuz ürünü bulabilirsiniz.


Siparişimi verdim şimdi ne yapmalıyım ?
Sayfamızda siparişleriniz Banka Havalesi ve kredi kartı (mail order) ile alınmaktadır. 
1) Banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişlerde , size belirtilen banka hesap numarasına ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme işleminizi gerçekleştirdikten sonra dekontunuzun görüntüsünü info@alibo.com.tr adresine e-mail atmanızı rica ederiz.
2) Kredi kartı (mail order) ile vermiş olduğunuz siparişlerde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Müşteri hizmetlerimiz sizi telefon yolu ile bilgilendireceklerdir.  

Yaptığım alıverişlerde teslimat şekilleri nasıldır?
Siparişini verdiğiniz ürünler ödeme alınır alınmaz kargolanır. Teslimat ücretini alıcı ödediğinden dolayı müşterinin seçmiş olduğu gönderim şekli (kargo, ambar, kurye) uygulanır. Dilerseniz siparişlerinizi mağazamızdan temin edebilirsiniz.